Jak podłączyć światło w pokoju

Jak podłączyć światło w pokoju

Dodanie światła w pokoju to świetny sposób na rozjaśnienie pomieszczenia. Jest to również łatwy sposób na unowocześnienie pokoju. Możesz dodać światło do istniejącej oprawy, lub nawet dodać nową oprawę oświetleniową. Jest jednak kilka rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem – ten cytat jest zasługą redakcji portalu Magia Piękna.

Po pierwsze, upewnij się, że masz źródło zasilania. Jeśli nie, możliwe jest, że światło nie włączy się. Należy najpierw wyłączyć zasilanie w skrzynce wyłączników dla obszaru, w którym światło ma być zainstalowane.

Następnie należy znaleźć specyfikację okablowania dla oprawy oświetleniowej. Możesz znaleźć czapkę okablowania lub zestaw rozszerzenia jest dostępny, aby pomóc Ci dostać pracę. Jeśli jesteś początkujący, może warto rozważyć zakup testera obwodu. Narzędzia te można nabyć w większości sklepów z narzędziami. Są one również dobrym sposobem na identyfikację materiałów użytych w świetle.

Następnie należy rozważyć, czy elektryczna skrzynka przyłączeniowa w suficie może wspierać światło. W przypadku lampy sufitowej, jest to zazwyczaj łatwe do ustalenia. Jednak dla wiszącej oprawy oświetleniowej, będziesz chciał zatrudnić elektryka. Jest to spowodowane tym, że będzie ona zamontowana do legara po jednej stronie sufitu.

Jeśli oprawa oświetleniowa, którą instalujesz nie jest nowa, możesz chcieć sprawdzić u producenta, czy możesz dostać specjalny wspornik montażowy, który pomoże Ci ją zainstalować. Wspornik może być dostarczony z lampą. Jest również możliwe, że trzeba będzie kupić pasek montażowy. Wspornik jest zazwyczaj metalową listwą, którą wkręca się do puszki przyłączeniowej w suficie. Jeśli puszka nie jest odpowiednia dla lampy, może być konieczna jej wymiana.

Należy również rozważyć przewód uziemiający. Przewód ten może być dołączony do przewodu domu lub oprawy oświetleniowej. Przewód ten oferuje neutralny punkt dla przepięcia elektrycznego.

Przewody światła mogą być oznaczone kolorami, ale mogą nie być. Będziesz chciał się upewnić, że wolne przewody nie są splątane razem lub dotykając niczego, co nie jest bezpieczne.

Na przykład, możesz mieć kabel elektryczny, który ma czarne (gorące), białe (neutralne) i gołe miedziane (uziemienie) przewody. Jeśli przewód jest wykonany z miedzi, można go owinąć wokół małej śruby na oprawie oświetleniowej. Jeśli przewód jest wykonany z tworzywa sztucznego, można odciąć mały kawałek i użyć nakrętki do zabezpieczenia. Ogólnie rzecz biorąc, nakrętki są oceniane dla 1-3 12 przewodów gauge. Utrzymują one przewody razem i zapobiegają ich zwarciu.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy okablowaniu światła w pomieszczeniu jest sposób przeprowadzenia przewodów przez skrzynkę. Jest to szczególnie ważne, jeśli skrzynka jest stara lub jeśli instalujesz lampę sufitową. Jeśli możesz, spróbuj upewnić się, że pudełko znajduje się na studni. Jeśli nie, być może trzeba będzie wykonać cięcie piłą do suchej zabudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *