Jak podłączyć suszarkę do odpływu

Jak podłączyć suszarkę do odpływu

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z happylifediy.pl

Niezależnie od tego, czy wprowadzasz się do nowego domu, czy remontujesz istniejący, możesz rozważyć podłączenie suszarki do odpływu. Oprócz tego, że jest to praktyczne rozwiązanie problemu hydraulicznego, może to być również świetny sposób na ponowne wykorzystanie wody. Na przykład możesz wyprać z nią dywany lub możesz użyć jej do podlewania roślin.

Zanim zaczniesz, będziesz musiał zlokalizować odpowiednie połączenie spustowe. Dla większości suszarek będzie to wąż spustowy, który musisz podłączyć do odpowiedniego odpływu. Jeśli nie masz węża spustowego, możesz kupić zestaw do spuszczania wody.

Wąż spustowy ma za zadanie przekierować wilgoć z powietrza opuszczającego bęben suszarki. Możesz również podłączyć swoją suszarkę do zewnętrznego systemu odprowadzania wody. Nie jest to jednak kluczowe dla funkcjonalności urządzenia. Jeśli próbujesz zaoszczędzić miejsce, możesz chcieć podłączyć urządzenie do istniejącego odpływu. Jeśli jednak instalujesz nowe urządzenie, sprawdź w instrukcji obsługi, jaka jest właściwa średnica węża.

Aby podłączyć myjkę do odpływu, musisz zlokalizować odpowiednią rurę odpływową, złączkę wye i trójnik sanitarny. Nie jest dobrym pomysłem podłączenie urządzenia do zbyt małego odpływu, ponieważ może to spowodować przeciekanie węża. Trzeba będzie również wyciąć małą rurę, która ma około 2 cale szerokości i dwa cale wysokości, i podłączyć ją do wylotu na ścianie za myjką. Otwór musi być zaizolowany pianką izolacyjną. Jeśli przenosisz myjkę z jednego miejsca na drugie, warto, aby ktoś pomógł Ci ją przenieść.

Standardowy wąż spustowy jest wystarczająco krótki, aby używać go z krótkim wężem suszarki. Należy jednak rozważyć jego wymianę, jeśli zauważymy, że jest postrzępiony lub pęknięty. Możesz również rozważyć zakup dłuższego węża spustowego. W ten sposób będziesz mógł odprowadzić więcej wody, co jest korzystne dla obszarów, które cierpią na niedobór wody.

Dla łatwiejszej instalacji, rozważ użycie elastycznej metalowej rury, która jest łatwa do zamknięcia na ścianach zewnętrznych. Będziesz również chciał się upewnić, że otwór jest izolowany za pomocą uszczelki. Ty możesz także chcieć rozważać dodawać zwrotnego zawór, który zapobiega wilgoci od płynąć z powrotem do pralni pokój.

Jedną z najciekawszych części pralki jest odpływ. Ważne jest, aby podłączyć pralkę do odpływu jako część instalacji wodno-kanalizacyjnej, ponieważ jest to sposób, aby zapobiec wyciekowi wilgoci do zbiornika zbierającego wodę. Jest to szczególnie przydatne w przypadku modeli bez wentylacji. Możesz również rozważyć recykling wody używanej przez suszarkę, co jest szczególnie pomocne, jeśli mieszkasz w suchym klimacie. Jednak nigdy nie należy używać wody do przedmiotów jadalnych. Może ona zawierać substancje chemiczne.

Wąż pralki można również podłączyć do odpływu zlewu. Nie jest to jednak dobry pomysł, gdyż może spowodować porażenie prądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *