Jak podłączyć zbiornik septyczny do kranu

Jak podłączyć zbiornik septyczny do kranu

Niezależnie od tego, czy instalujesz szambo, czy wymieniasz uszkodzone, ważne jest, aby upewnić się, że rury hydrauliczne są prawidłowo podłączone. Nieszczelności w domu mogą zmarnować szacunkowo bilion galonów wody każdego roku. Na szczęście naprawa przecieków jest bardziej przystępna niż wymiana uszkodzonego systemu septycznego. Aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie systemu septycznego, należy regularnie sprawdzać poziom cieczy w zbiorniku. Jeśli poziom wody jest zbyt niski, możesz mieć problem z przegrodą wlotową lub wylotową. Jeśli jest zbyt wysoki, może to oznaczać, że Twoje szambo wymaga czyszczenia.

Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się Twój otwór dostępowy do szamba, możesz znaleźć najlepsze miejsce, wskazując sondę glebową 10 do 15 stóp od fundamentu domu. Jeśli szambo znajduje się daleko od domu, być może trzeba będzie wykopać ziemię, aby zlokalizować wyczystkę. Jeśli dziura jest pod ziemią, najlepiej skontaktować się z wykonawcą septycznym. Mogą oni odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące procesu instalacji szamba.

System septyczny to podziemny, wodoszczelny zbiornik przeznaczony do oczyszczania ścieków. Zbiornik ten odbiera surowe ścieki z kanalizacji i rozdziela je na substancje stałe i płynne. Substancje stałe są częściowo trawione przez bakterie beztlenowe, natomiast ciecz jest wypompowywana do pola rozsączającego. Gleba wokół szamba działa jak filtr fizyczny i chemiczny. Istotne jest, aby gleba wokół zbiornika była nienasycona. Musi ona również być w stanie wchłonąć ścieki z szamba o każdej porze roku.

Szambo jest odporne na korozję i powinno być zainstalowane co najmniej tak głęboko, jak rura kanalizacyjna z domu. Ponadto, nachylenie wodoszczelnej rury powinno wynosić co najmniej 1/4 cala na stopę w kierunku pola. Zapobiegnie to powstawaniu zatorów w zbiorniku.

Jeśli masz szambo z wyczystką, powinieneś zlecić jego czyszczenie przynajmniej raz na dwa lata. Należy również czyścić przegrody w zbiorniku. Ważne jest również, aby prowadzić rejestr konserwacji. Jeśli masz szambo, które nie ma wyczystki, być może trzeba będzie skontaktować się z hydraulikiem, aby wykonać czyszczenie odpływu.

Przeciętne gospodarstwo domowe zużywa około 70 galonów wody na osobę dziennie. Zazwyczaj woda jest używana do spłukiwania toalety, uruchamiania kranów i brania prysznica. Te czynności odpowiadają za około 15-20% domowego zużycia wody. Do zużycia wody można również dodać inne urządzenia domowe, takie jak pralki i suszarki. Jeśli korzystasz ze zmywarki do naczyń lub wywozu śmieci, powinieneś jedynie spłukiwać odpady i oszczędnie korzystać z wywozu śmieci. Należy również unikać stosowania dodatków, środków chemicznych i pestycydów. Produkty te mogą zaburzyć naturalny cykl rozkładu i mogą zanieczyszczać wody gruntowe.

Szambo to duży, wodoszczelny, zakopany zbiornik przeznaczony do oczyszczania surowych ścieków. Jest on połączony z domem jedną główną rurą odpływową. Jeśli zbiornik znajduje się daleko od domu, trzeba będzie przekopać ziemię, aby zlokalizować wyczystkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *