Jak podłączyć tablet do laptopa

Jak podłączyć tablet do laptopa

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z lekcjerysunku.edu.pl

Niezależnie od tego, czy próbujesz dzielić się swoimi ulubionymi filmami i grami z przyjacielem, czy po prostu chcesz obejrzeć kilka filmów Netflix na dużym ekranie, istnieje wiele sposobów na podłączenie tabletu do laptopa. Należą do nich połączenia bluetooth i przewodowe, które pozwolą Ci udostępnić zawartość tabletu innym urządzeniom. Najlepszą opcją jest użycie zasilanego huba USB.

Aby zobaczyć zawartość tabletu na monitorze, można podłączyć tablet do monitora za pomocą kabla USB lub adaptera VGA. Konieczne może być także zakupienie adaptera Lighting to Digital AV, który przekazuje dźwięk do monitora.

iPada można przekształcić w laptopa za pomocą różnych akcesoriów. Na przykład etui typu folio ze zintegrowaną klawiaturą dodaje tabletowi charakteru laptopa. Można też dokupić przejściówkę na gniazdo słuchawkowe, która pozwoli na podłączenie gniazda słuchawkowego tabletu do zewnętrznego wyświetlacza.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem na podłączenie tabletu do laptopa jest użycie zasilanego koncentratora USB. Zasilany koncentrator USB umożliwi korzystanie z portów USB tabletu zarówno do tabletu, jak i do laptopa. Jeśli tablet ma port USB 3.0, można użyć staromodnych kabli USB 2.0 micro-USB, które są dołączone do tabletu. Jest to najlepszy sposób na podłączenie tabletu do laptopa z wielu powodów. Możesz również użyć tego portu do ładowania tabletu.

Port USB w tablecie będzie służył do przesyłania danych do komputera. Tablet będzie mógł wykonywać podstawowe zadania, takie jak przetwarzanie tekstów i przeglądanie stron internetowych. Jednak z aplikacjami wymagającymi dużej ilości pamięci najlepiej poradzi sobie na laptopie lub komputerze stacjonarnym.

Jeśli chcesz sprawdzić możliwości łączności tabletu, możesz skorzystać z aplikacji o nazwie SplashTop. Ten program pozwoli Ci przetestować za darmo różne połączenia, w tym przewodowe, bezprzewodowe i Bluetooth. Możesz użyć darmowego testu, aby dowiedzieć się, który kabel lub kombinacja kabli będzie działać najlepiej dla Ciebie. Bezpłatny test da Ci możliwość przetestowania połączeń USB i bezprzewodowych tabletu przez łącznie 10 minut.

Port USB tabletu pozwoli Ci również na podłączenie klawiatury i myszy. Niektórzy ludzie wolą używać rysika zamiast klawiatury i myszy. Inni lubią używać klawiatury, aby w pełni wykorzystać możliwości ekranu dotykowego tabletu. W każdym razie, warto korzystać z portu USB tabletu do przesyłania danych.

Port USB tabletu będzie miał dwa możliwe połączenia, Camera (PTP) i Media Device (MTP). To drugie jest oczywistością, gdyż wprowadzi komputer w błąd, że tablet jest przenośnym odtwarzaczem multimedialnym. Komputer automatycznie zainstaluje też odpowiednie sterowniki do tabletu.

Jeśli tablet nie łączy się z komputerem lub laptopem, może być zatkany kurzem lub ma uszkodzony kabel USB. Może to uniemożliwić połączenie tabletu, dlatego należy przetestować go przy użyciu innego przewodu USB lub koncentratora USB. Jeśli nie masz szczęścia, być może nadszedł czas, aby wymienić port USB tabletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *