Jak podłączyć światła w quadzie

Jak podłączyć światła w quadzie

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z 4diy.pl

Niezależnie od tego, czy chcesz zainstalować listwy oświetleniowe LED na quadzie czy na motocyklu, musisz wykonać kilka kroków. Musisz wiedzieć, jak podłączyć światła do swojego pojazdu, aby działały prawidłowo. Musisz również znać moc swoich świateł, abyś mógł wybrać odpowiednie. Powinieneś również przetestować swoje nowe światła, aby upewnić się, że działają dobrze.

W zależności od pojazdu, może być konieczne zdjęcie maski lub plastikowych paneli wykończeniowych, aby dostać się do okablowania. Być może trzeba będzie poprowadzić przewody przez otwór pod deską rozdzielczą. Należy również sprawdzić, czy okablowanie jest wodoodporne. Jeśli złącza nie są wodoodporne, można je pokryć rurkami termokurczliwymi. Jest to dobry pomysł, ponieważ może pomóc w zapobieganiu korozji.

Kiedy instalujesz listwy oświetleniowe LED na ATV lub motocyklu, musisz upewnić się, że wybierasz odpowiedni sprzęt montażowy. Osprzęt montażowy powinien być regulowany i wytrzymały. Powinien również być w stanie wytrzymać ciężar świateł. Jeśli montujesz bardzo duży bar światła, należy upewnić się, że sprzęt montażowy jest bezpieczny dla ramy pojazdu. Należy również upewnić się, że belka świetlna nie jest zbyt niska. Jeśli zamontujesz ją zbyt nisko, może dojść do jej uszkodzenia. Zwiększa to również prawdopodobieństwo uszkodzenia roweru.

Większość lightbarów posiada uchwyt, który można przymocować do roweru. Wspornik ten wsuwa się w suwak na lightbarze, a następnie zabezpiecza śrubami. Wspornik pasuje do wielu różnych rowerów. Niektóre z tańszych świateł używają słabego sprzętu montażowego, więc należy zachować ostrożność. Korzystanie z taniego sprzętu montażowego będzie rdzy i uczynić bar światła mniej skuteczne. W zależności od budżetu, możesz zainwestować w bull-guard, który chroni miejsce montażu przed uszkodzeniem.

Powinieneś również upewnić się, że światła są podłączone do twojego akumulatora. Jest to ważne, abyś nie zmarnował swojego akumulatora. Bateria nie jest nieograniczona, więc będziesz musiał upewnić się, że system ładowania może obsłużyć moc, której używasz. Możesz dowiedzieć się, ile mocy ma Twój ATV lub motocykl, sprawdzając arkusz specyfikacji pojazdu. Możesz również użyć taśmy mierniczej, aby określić długość pojazdu. Następnie możesz zmierzyć swoją listwę oświetleniową, aby upewnić się, że będzie pasować. Być może będziesz musiał przyciąć przewody nieco dłużej niż zalecana długość, aby upewnić się, że zmieścisz lightbar w swoim pojeździe.

Po zakończeniu okablowania, możesz zainstalować podstawę światła LED. Możesz zainstalować tę podstawę na górze otworów w ramie swojego pojazdu. Jest to ważne, ponieważ musisz upewnić się, że podstawa jest powyżej otworów, aby nie została uszkodzona podczas jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *