Jak okablować magistralę świetlną

Jak okablować magistralę świetlną

W zależności od budżetu i systemu elektrycznego ciężarówki, może nadszedł czas, aby zmodernizować swoje światła. Niezależnie od tego, czy modernizujesz kilka świateł na ciężarówce, czy instalujesz cały nowy system oświetlenia, musisz znać właściwy sposób okablowania magistrali świetlnej. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić od razu, aby uzyskać jak najwięcej z inwestycji.

Najbardziej efektywnym sposobem okablowania magistrali świetlnej jest wykorzystanie istniejących źródeł zasilania. Na przykład, większość samochodów ma akumulator w bagażniku. Jeśli masz łódź lub przyczepę z akumulatorem z tyłu, możesz łatwo podłączyć magistralę świetlną do tyłu przyczepy lub łodzi. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo bólu głowy i pieniędzy na drodze. Dobrym pomysłem jest również scentralizowana lokalizacja akumulatora. Zmniejszy to również całkowitą liczbę przewodów biegnących od akumulatora do świateł – te słowa pochodzą z serwisu artidiy.pl.

Aby prawidłowo okablować magistralę świetlną, trzeba będzie użyć trochę mocnego drutu. Będziesz potrzebował trochę cynowanego miedzianego drutu klasy morskiej. Jest to rodzaj drutu przeznaczony do pracy w środowisku morskim pełnym soli i wilgoci. Jeśli Twój pojazd jest zasilany przez tradycyjny akumulator, dobrym pomysłem jest ulepszenie przewodu o co najmniej jeden poziom gauge. Jeśli masz budżet, przejdź na kilka stopni wyżej.

Jednym z najlepszych sposobów na podłączenie magistrali świetlnej jest użycie przekaźnika. Pozwoli to na dystrybucję mocy do świateł bez konieczności używania listwy zasilającej. Przekaźniki są najbezpieczniejszym sposobem, aby przejść. Są one oceniane do prowadzenia niewielkiej ilości prądu, więc nie musisz się martwić o przegrzanie lub wypalenie. Są one również dostępne w różnych rozmiarach, od małych do bardzo dużych. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę fantazyjne, można drutu magistrali światła, który wykorzystuje wiele przekaźników do kontroli wielu świateł. Jest to najlepszy sposób, aby uzyskać najwięcej korzyści za swoje pieniądze.

Innym sposobem na podłączenie magistrali świetlnej jest użycie skrzynki rozdzielczej. Możesz użyć plastiku lub metalu, ale będziesz chciał się upewnić, że pudełko jest równo z wykończonymi ścianami. Dla maksymalnego bezpieczeństwa użyj zacisków do przewodów Romex. Ten typ skrzynki jest łatwy w instalacji i jest najlepszym sposobem na okablowanie magistrali świetlnej. Będziesz także chciał się upewnić, że skrzynka ma odpowiednią średnicę. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli prowadzisz wiele przewodów, takich jak te w ścianach i suficie. Zapewni to, że nie znajdziesz się w plątaninie przewodów, jeśli pociągniesz U-turn lub dostaniesz w wypadku.

Innym sposobem na podłączenie światła a magistrali jest wykorzystanie systemu C-Bus. To pozwoli Ci ominąć tradycyjne metody okablowania punkt-punkt i wykorzystać najdrobniejszy prąd elektryczny 240 V. Pozwoli Ci to na wykonanie takich wyczynów jak ściemnianie świateł i regulację czasu cyklu świetlnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *