Jak podłączyć suszarkę Beko do węża spustowego

Jak podłączyć suszarkę Beko do węża spustowego

Korzystanie z suszarek Beko to wygodny sposób na suszenie ubrań. Są one również energooszczędne. Mogą jednak pojawić się problemy i Twoja suszarka może nie działać tak, jak powinna. Być może będziesz musiał zresetować swoją suszarkę Beko, jeśli nie grzeje ona prawidłowo. Na szczęście proces ten jest prosty i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Jeśli nadal masz problemy, być może nadszedł czas, aby skontaktować się z działem obsługi klienta Beko. Będą oni w stanie pomóc Ci znaleźć firmę naprawczą.

Kilka powodów, dla których Twoja suszarka może nie grzać, to wadliwy element grzewczy, zły termostat lub odpowietrznik. Jeśli tak jest, możesz być w stanie zresetować suszarkę po prostu odwracając cykl i przytrzymując przycisk Start/Pauza/Anuluj przez pięć sekund.

Jeśli nadal masz problemy ze swoją suszarką Beko, być może nadszedł czas, aby skontaktować się z serwisem naprawczym Beko. Mają one doświadczenie z urządzeniami Beko i będą w stanie rozwiązać Twój problem. Jednakże, jeśli Twoja suszarka jest na gwarancji, może być łatwiej wykonać reset samodzielnie.

Na początek będziesz musiał podłączyć swoją suszarkę do węża spustowego. Wąż spustowy można znaleźć z tyłu urządzenia. Aby usunąć wąż, musisz odłączyć go od dyszy. Następnie trzeba będzie podłączyć wąż do rury spustowej. Należy upewnić się, że wąż nie zwisa dalej niż 10 cm w rurze spustowej. Jeśli wąż zwisa dalej, będziesz musiał go usunąć i podłączyć ręcznie.

Jeśli Twoja suszarka nie ma węża spustowego, będziesz musiał wyjąć zbiornik wody. Jeśli masz suszarkę kondensacyjną Haier, wąż spustowy znajduje się po prawej stronie z tyłu urządzenia. Jeśli masz suszarkę Siemens lub Bosch, wąż spustowy znajduje się na dole po prawej stronie urządzenia. Wreszcie, jeśli masz suszarkę Asko, wąż spustowy znajduje się na górze po prawej stronie urządzenia.

Potrzebne będzie również wiertło do muru. Aby rozpocząć, trzeba będzie wywiercić małe, szerokie na cal otwory wokół zewnętrznej części koła. Trzeba będzie również umieścić kotwy ścienne wewnątrz otworów. Po wykonaniu wszystkich otworów, trzeba będzie wypełnić je silikonową uszczelką. Następnie trzeba będzie przyłożyć kratkę wentylacyjną do ściany, aby wyśledzić otwory montażowe.

Możesz również zresetować swoją suszarkę Beko, naciskając i przytrzymując przez pięć sekund przycisk Start/Pauza/Anulowanie lub reset bezpiecznika termicznego. Spowoduje to zresetowanie bieżącego cyklu suszenia. Jeśli Twoja suszarka nie nagrzewa się prawidłowo, może być konieczna wymiana bezpiecznika grzałki. Pomoże to zapobiec przegrzaniu suszarki.

Możesz również zresetować grzałkę/pompę ciepła Beko, jeśli Twoja suszarka nie grzeje prawidłowo. Wykonanie resetu bezpiecznika termicznego jest nieco bardziej skomplikowane niż zwykły reset wyświetlacza, ale można to zrobić. Musisz zdjąć tylny panel suszarki i znaleźć przycisk resetowania bezpiecznika termicznego. Należy również odłączyć suszarkę od zasilania przed próbą zresetowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *