Jak podłączyć subwoofer do laptopa

Jak podłączyć subwoofer do laptopa

Dodanie subwoofera do komputera może zwiększyć wydajność systemu audio i nadać nowy wymiar wrażeniom słuchowym. Głośniki te przetwarzają niskie sygnały audio na basy i mogą być używane do wszystkiego, od muzyki po filmy i gry wideo. Możesz łatwo podłączyć subwoofer do laptopa w dwóch prostych krokach.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy subwoofer ma wyjście poziomu liniowego. Jeśli tak, to możesz użyć zewnętrznej karty dźwiękowej i gniazda słuchawkowego 3,5 mm, aby podłączyć go do laptopa. Jeśli nie, być może trzeba będzie kupić adapter, taki jak Y-adapter. Adapter Y można kupić w Internecie lub w sklepie detalicznym.

Następnym krokiem jest określenie częstotliwości zwrotnicy subwoofera. Powinna ona być ustawiona wyżej niż najniższa częstotliwość znamionowa głośników. Być może będziesz musiał poeksperymentować z różnymi umiejscowieniami, aby znaleźć najlepsze dopasowanie. Dobrym pomysłem może być również ustawienie pokrętła częstotliwości subwoofera na wyższą wartość. Najprostszym sposobem, aby to zrobić jest użycie tonu testowego z utworu. Możesz również ustawić dodatkowe ustawienia zwrotnicy na subwooferze – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu .

Jeśli subwoofer nie posiada wyjścia liniowego, konieczne będzie użycie wzmacniacza. Wzmacniacz przekształca poziom liniowy w moc dla głośników. Zwykle jest to realizowane za pomocą wzmacniacza zintegrowanego, ale niektóre subwoofery mają oddzielny wzmacniacz. Możesz również potrzebować wzmacniacza do subwoofera, jeśli masz przewód głośnikowy. Wzmacniacz pomoże Ci również uzyskać najlepszy możliwy dźwięk z Twojego subwoofera.

Po podłączeniu subwoofera, będziesz musiał dostosować ustawienia w komputerze. Będzie to wymagało dostosowania ustawień karty dźwiękowej i głośnika. Na przykład może być konieczne zwiększenie wzmocnienia lub zmniejszenie głośności wyjściowej w ustawieniach karty dźwiękowej komputera. Konieczna może być także regulacja filtra dolnoprzepustowego subwoofera. Przycisk filtra dolnoprzepustowego na subwooferze powinien być ustawiony na 100Hz. To ustawienie zapobiegnie szarpaniu sygnałów w Twoim subwooferze.

Jeśli posiadasz amplituner A/V, być może będziesz mógł ustawić punkt zwrotnicy na karcie dźwiękowej swojego komputera. Jeśli nie masz amplitunera A/V, możesz znaleźć specyfikację pasma przenoszenia swoich głośników i ustawić punkt zwrotnicy jak najbliżej punktu początkowego subwoofera. Jeśli pasmo przenoszenia Twoich głośników wynosi 48Hz-28kHz, możesz chcieć podbić częstotliwość o 10Hz, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk.

Kiedy ustawiasz swój subwoofer na laptopie, możesz chcieć umieścić go w pobliżu głośników, aby fale basowe z głośników wzmocniły dźwięk wytwarzany przez subwoofer. Nie zaleca się jednak umieszczania subwoofera zbyt blisko głośników, ponieważ może to spowodować powstanie fal stojących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *