Jak podłączyć antenę satelitarną

Jak podłączyć antenę satelitarną

W zależności od miejsca, w którym chcesz zainstalować antenę, może być konieczne wykopanie rowu dla kabla koncentrycznego. Wykopany otwór powinien mieć średnicę około 2+1/2 cala. Otwór powinien być odporny na warunki atmosferyczne, aby zapobiec uszkodzeniu przez wodę.

Sama antena wykonana jest z włókna szklanego i metalu. Posiada wzmacniacz w środku i wystającą po drugiej stronie stalową tubę zasilającą. Może odbierać sygnały z więcej niż jednego satelity. Zwykle montuje się ją prostopadle, aby zmniejszyć zakłócenia boczne. Od anteny do odbiornika prowadzi pojedynczy kabel. Odbiornik jest zwykle umieszczony wewnątrz domu i podłączony do telewizora poprzez kabel koncentryczny i kabel HDMI.

W celu zamontowania anteny należy zdjąć antenę satelitarną. Dobrym pomysłem jest zanotowanie lokalizacji telewizorów i miejsca, w którym chciałbyś umieścić antenę. Należy również upewnić się, że antena jest wystarczająco wysoka, aby usunąć przeszkody. Będziesz chciał umieścić go tak, aby nie uderzył w żadne pobliskie drzewa lub linie energetyczne.

Sama antena to pręt w kształcie litery L z metalową osłoną na zewnątrz. Posiada ramię, które pasuje do talerza po drugiej stronie kształtu litery L. Mierzy ono od 6 do 18 cali wysokości. Jest również przymocowany prostopadle do obwodu talerza.

Będziesz potrzebował pary klipsów, aby przymocować uchwyt do płyty bazowej. Klipsy mają być umieszczone za wspornikiem. Zabezpieczą one uchwyt na miejscu i dadzą Ci poczucie spełnienia. Najlepiej jest stosować odciągi kominowe, a nie kołki rozporowe, ponieważ są one łatwiejsze w montażu.

Najważniejszą częścią anteny satelitarnej jest konwerter, który odpowiada za odbiór sygnału z anteny. Zazwyczaj jest to ramię z przodu anteny, ale niektóre solidne satelity są wyposażone nawet w trzy konwertery. Wygląda jak okrągła latarka, ale ma również uchwyt, który przesuwa się nad nim, aby podłączyć go do telewizora. Innym zadaniem konwertera jest obracanie anteny tak, aby była skierowana w górę lub w dół. Najłatwiej jest obrócić antenę, jeśli telewizor znajduje się blisko niej.

Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest niewłaściwa instalacja anteny. Należy upewnić się, że kabel jest umieszczony w otworze prawidłowo i że antena jest podłączona do odbiornika. Ponadto, kabel musi być podłączony do gniazda SAT odbiornika. Jeśli masz telewizor z wbudowanym podwójnym tunerem, możesz podłączyć antenę bezpośrednio do tunera. Antena nie jest konieczna, jeśli nie chcesz oglądać telewizji.

Antena to duża sprawa i może być najważniejszą częścią całej Twojej instalacji. Jest wykonana z metalu i składa się z zakrzywionego gniazda, które pomoże Ci skierować antenę w górę lub w dół. Możesz również regulować wysokość anteny przesuwając śrubę wzdłuż szczeliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *