Jak okablować syrenę alarmu domowego

Jak okablować syrenę alarmu domowego

Kiedykolwiek ktoś próbuje włamać się do domu, chcesz być w stanie przestraszyć go z syreną. Te syreny są bardzo skuteczne i pomóc ostrzec sąsiedztwo. Pochodzą one również z płytą tampera, aby pomóc zapewnić, że są bezpieczne. Możesz podłączyć syrenę do domu, aby uczynić ją jeszcze bardziej skuteczną.

Przygotowując się do okablowania syreny, należy upewnić się, że montujesz urządzenie wystarczająco wysoko, aby uniknąć manipulacji. Musisz również upewnić się, że używasz dobrych prętów uziemiających. Pomoże to zapobiec uszkodzeniu sprzętu alarmowego i może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Na przykład, syrena z dwoma (2) przewodami, taka jak syrena dwutonowa, może mieć swoje czerwone i żółte przewody podłączone do pozytywnych (+) i negatywnych (-) wyjść dzwonka. W syrenie dwutonowej można również podłączyć czarny przewód do ujemnego wyjścia dzwonka. Zapewni to stały, ciągły dźwięk, a nie warczenie, które może wystąpić w przypadku syreny jednotonowej.

W bardziej złożonej konfiguracji syreny, będziesz potrzebował przekaźnika z suchym stykiem. Potrzebny będzie również zasilacz 12V DC do zasilania syreny. Transformator mocy jest zazwyczaj podłączony na stałe. Transformator mocy jest częścią systemu alarmowego, która przekształca moc ze źródła DC na standardowe wyjście 16 V AC. Dobrym pomysłem jest podłączenie wyjść do strefy, która będzie automatycznie aktywować alarm po jej ustawieniu. Jeśli chcesz wyłączyć i włączyć alarm, będziesz musiał odłączyć transformator zasilania AC.

Jeśli planujesz okablowanie syreny zewnętrznej, powinieneś upewnić się, że urządzenie jest zamontowane na solidnej metalowej powierzchni pod maską. Syrena powinna być również zamontowana w pobliżu gniazdka elektrycznego. Zapobiegnie to uszkodzeniu syreny przez wodę i pomoże upewnić się, że dźwięk jest czysty.

Być może będziesz musiał zdjąć pokrywę syreny przed podłączeniem jej do przewodów. Często będzie można uzyskać dostęp do otworów montażowych w podstawie syreny. Aby to zrobić, należy odkręcić śrubę z przodu pokrywy. Po zdjęciu pokrywy możesz podłączyć syrenę do alarmu.

Jeśli planujesz używać syreny jako sygnalizatora alarmu pożarowego, powinieneś pamiętać o podłączeniu syreny za pomocą 4-żyłowego przewodu pożarowego. Pozwoli to na użycie dwóch żył do zasilania syreny i umożliwi zamontowanie na niej przełącznika sabotażowego. Użycie 4 żyłowego przewodu pożarowego pozwala również na wykorzystanie syreny do zasilania czujników dymu.

Jeśli planujesz użyć syreny jako części bezprzewodowego systemu bezpieczeństwa domu, musisz upewnić się, że system jest w „trybie uczenia się”. Umożliwi to systemowi rozpoznanie syreny poprzez naciśnięcie przycisku uczenia się lub przycisku domowego. Gdy urządzenie rozpozna syrenę, można nacisnąć przycisk „OK”, aby usłyszeć dźwięk alarmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *