Jak okablować system nawadniający

Jak okablować system nawadniający

Uruchomienie systemu nawadniania może być trudnym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów, począwszy od wyboru odpowiedniego timera i sterownika, a skończywszy na ustawieniu rurek i przewodów. Ale jeśli chcesz to zrobić dobrze, jest kilka wskazówek, które należy rozważyć.

Po pierwsze, musisz zdecydować, jaki rodzaj systemu nawadniania planujesz zainstalować. Jeśli masz duże podwórko, możesz rozważyć system dwuprzewodowy, ponieważ może on łatwo się rozszerzyć i będzie łatwiejszy do zainstalowania – część ta jest zasługą autora portalu Porady Położnej. Jeśli jednak chcesz zainstalować system dla mniejszej nieruchomości, konwencjonalny system może być wszystkim, czego potrzebujesz.

W przypadku większości projektów mieszkaniowych, instalacja systemu dwuprzewodowego nie będzie kosztować fortuny. Instalacja systemu z maksymalnie 35 strefami będzie tańsza niż systemu z ponad 30 strefami. Jednak trzeba będzie zdecydować, czy chcesz zainstalować programowalny timer, który wymaga licencjonowanego elektryka do uruchomienia mocy.

Jeśli zamierzasz zainstalować programowalny timer, powinieneś zamontować go na ścianie swojego domu. Jeśli zamierzasz zainstalować tradycyjny system nawadniania, będziesz musiał ustawić gniazdko elektryczne o napięciu 115 V. Możesz również dodać mały panel słoneczny lub dwa, ponieważ pomogą one systemowi działać bardziej wydajnie.

Jeśli masz wiele stref nawadniania w swoim podwórku, może warto przyjrzeć się systemowi dwuprzewodowemu. Tego typu systemy pozwolą Ci na dodawanie stacji i stacji do stacji, co ułatwi ten proces. Umożliwiają one również łatwiejszą rozbudowę, ponieważ można po prostu połączyć zawory w łańcuch.

Możesz również rozważyć wodoodporne złącze. Są one zaprojektowane, aby chronić swoje przewody przed elementami, i są wypełnione substancją silikonową, aby pomóc im uszczelnić. Pomoże to utrzymać przewody przed złamaniem, co może prowadzić do kosztownych napraw. Należy również rozważyć lokalizator przewodów, który może śledzić ścieżkę swoich przewodów. Jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że nie zepsujesz swojego nowego systemu.

Dwuprzewodowy system nawadniania istnieje od kilku lat, ale dopiero niedawno dokonał wielkiego powrotu na rynku nawadniania mieszkaniowego. Tego typu systemy są bardziej opłacalne i pozwalają na łatwą rozbudowę. Jednak trzeba będzie uważać na rozmiar przewodów, które wybierzesz do instalacji. Będzie to zależało od liczby zaworów, które chcesz zainstalować, a także od długości przewodów.

Dwuprzewodowy system nawadniania może być również dobrym wyborem, jeśli rozważasz projekt komercyjny, taki jak duży rozwój mieszkalny. Ten typ systemu to świetny sposób na utrzymanie zielonego i zdrowego trawnika. Przy podejmowaniu decyzji, czy system dwuprzewodowy jest odpowiedni dla Ciebie, będziesz chciał rozważyć ilość stref, które planujesz zainstalować i ile drutu miedzianego masz do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *